Дерево, на додаток до каменю та цегли, є одним з найстаріших будівельних матеріалів, а дерев’яні конструкції вже побудовані тисячу років тому. В якості яскравого прикладу наведемо 9-поверхову пагоду Шак’ямуні храму Фогонг, висота якої становить 67,3 м, витвір китайської архітектури, побудована у 1056 році і збереглася до наших днів, незважаючи на дванадцять землетрусів, зареєстрованих в цьому районі.
Протягом всієї історії ми можемо знайти багато прикладів дерев’яних конструкцій, які успішно пережили сейсмічні навантаження. У Словенії є також приклади збірних будинків Marles з дерев’яним каркасом, які витримали землетрус. Після землетрусу в Посочье в 1976 році в цьому районі було зведено понад 100 дерев’яних каркасних будинків Marles. Всі ці будівлі пережили землетрус 1998 року без пошкоджень. Це є результатом того факту, що сейсмічна безпека будинків Marles перевірена обчислювальними методами і практичними випробуваннями в лабораторіях. Таким чином, ми можемо гарантувати безпеку наших будинків в разі землетрусу. Ми в значній мірі брали участь з нашими будинками в проекті реконструкції після землетрусу в районі Посочье.
Незважаючи на те, що сейсмічна небезпека стала менш важливою для більшості людей, оскільки з моменту останніх землетрусів пройшло багато часу, і те, що інвестори тепер неохоче вкладають додаткові ресурси в сейсмічну безпеку, ми в Marles усвідомлюємо важливість урахування сейсмічного навантаження і ретельно проектуємо сейсмостійкі збірні будинки.
Будинки, в яких несуча конструкція виконана з дерева, називаються легкими дерев’яними будівлями. Вони виготовлені в основному з дерева, або тільки несуча конструкція складається з дерев’яних елементів меншого поперечного перерізу. Елементи пов’язані між собою механічними кріпленнями в дерев’яних рамах, тому такі конструкції називаються дерев’яними каркасними конструкціями. Облицювальні плити, прикріплені механічними кріпленнями до каркасної конструкції, що несе вертикальне навантаження, забезпечують стійкість каркасної конструкції під впливом горизонтальних навантажень, таких як вітер і землетрус. Таким чином, завдяки належному проектуванню конструкції з дерев’яного каркаса, ретельному плануванню і знання реакції дерев’яних несучих елементів на горизонтальне навантаження, збірні будинки Marles зроблені сейсмостійкими і вітростійкими і, отже, є безпечними дерев’яними будівлями.
Однак характеристики і загальну оцінку поведінки дерев’яних конструкцій під час землетрусу не можна узагальнити для всіх типів легких дерев’яних конструкцій, так як збірні будинки значно відрізняються один від одного в самій основі елемента стіни через використання різних матеріалів і кріплень. Відомо, що складно робити розрахунки для будівель з дерев’яними каркасними конструкціями через велику кількість механічних кріплень. Це є основною причиною, з якої технічні знання про поведінку таких конструкцій в порівнянні зі структурами з інших матеріалів в сейсмічних районах часто все ще вкрай недостатні. Ось чому згадане знання і досвід вирощувались і розвивалися компанією Marles протягом десятиліть, а також щодня використовувалися на практиці. Основна інформація, необхідна для розрахунку всієї конструкції, включає експериментальну поведінку контакту між обшивкою і дерев’яною рамою, схильною до циклічно змінного навантаження. На підставі співвідношення експериментальних і обчислювальних результатів для основного елемента стіни в дерев’яній конструкції, динамічний відгук різних конструкцій при сейсмічному навантаженні може бути надійно передбачений, і, таким чином, можливо забезпечити всебічну сейсмічну безпеку наших будинків.
Нагадаємо, що будинки Marles проектуються для подолання землетрусів до 7 балів за шкалою Ріхтера.