У Marles ми приділяємо особливу увагу матеріалам, які використовуються в будівництві, так як ми прагнемо досягти максимально якісного мікроклімату для користувачів наших будинків і в той же час завдати мінімального збитку навколишньому середовищу. Для цього ми використовуємо тільки матеріали природного походження, серед яких найбільшу частку складають будівельні матеріали та ізоляційні матеріали.
I. Будівельні матеріали
Дерево
У будинках Marles дерево є основним будівельним матеріалом для виробництва стін і балок даху, а також основним матеріалом, який використовується при виробництві вікон, дверей і облицювання.
З усіх матеріалів деревина є найбільш екологічно прийнятним варіантом, оскільки вона виробляється сонцем, в результаті чого вуглекислий газ, присутній в повітрі, з’єднується і утворюється об’єм деревини. Беручи це до уваги, ми уповільнюємо зміну клімату, використовуючи деревину, і запобігаємо викидам CO2 в атмосферу, які відбуваються під час старіння деревини, якщо деревина не обробляється і не використовується в період її зростання.
Marles імпортує з Австрії вироби з клеєного дерева, які закуповує у відомих європейських постачальників з більш ніж 100-річною історією.
Без всякого збентеження, ми раді ще раз підкреслити найбільш важливі характеристики деревини:
• Деревина безпечна і навіть корисна для здоров’я
• Деревина натуральна, антистатична, еластична і паропроникна
• Деревина не виділяє шкідливих речовин в навколишнє середовище і не викликає алергію
• Деревина саморегулює вологість повітря в приміщеннях
• Деревина не радіоактивна
• Деревина приємно пахне
• Деревина тепла
• Деревина екологічно чиста
• Деревина є єдиним відновлюваним будівельним матеріалом з виключно чистим життєвим циклом
• Деревина утворюється в процесі чистого фотосинтезу і асиміляції, благотворно впливаючи на навколишнє середовище
• Заготовлення та обробка деревини потребують мало енергії
• Деревина представляє собою накопичення CO2 і є нейтральним CO2
• Деревина і дерев’яні вироби зберігають СО2 десятиліттями і століттями.
З технологічної точки зору ми також можемо констатувати, що деревина є кращим варіантом для будівельних матеріалів, тому що:
Гіпсоволокнисті плити
Ми використовуємо гіпсоволокнисті плити для облицювання стін в стінових панелях Marles. Облицювання стін і стель грає важливу роль в зашиванні і остаточної обробці, одночасно забезпечуючи опорну підтримку для меблів і сприяючи сприятливим умовам життя в будівлях.
Гіпсоволокнисті плити повністю виготовлені з натуральних матеріалів, зокрема з гіпсових і целюлозних волокон, отриманих в процесі механічного подрібнення окремих видів макулатури. Плити мають три шари: верхній шар забезпечує тверду і ідеально гладку поверхню, яку можна легко обробляти і покривати, служить відмінною основою для фарбування, шпалер і керамічного облицювання. Середній шар знижує вагу і щільність плити за допомогою різних добавок, тоді як нижній шар в поєднанні з верхнім шаром забезпечує механічну твердість.
Гіпсоволокнисті плити не горючі і відносяться до вищої категорії пожежної безпеки. Навіть будучи тонким, гіпс вже діє як протипожежний агент, приймаючи на себе важливу роль в боротьбі з пожежами та обмеженням пожежі у місці її виникнення. Гіпс також є виключно натуральним матеріалом, який є екологічно чистим, не має запаху, не виділяє шкідливих речовин, не токсичний і збалансовує клімат кімнати. Оскільки він пористий, він може тимчасово поглинати зайву вологу в приміщенні і потім віддавати її назад, коли повітря стає сухим.
Конструкції з гіпсоволокнистих плит забезпечують значно кращу звукоізоляцію, ніж масивні бетонні або цегляні стіни.
Стелі в будівлях Marles покриваються гіпсокартонними плитами. Їх серцевина виконана з гіпсу, що забезпечує необхідну твердість виробів. Ця серцевина покрита картонною оболонкою з обох сторін, що забезпечує міцність на вигин і розтягнення.
Основними перевагами гіпсоволокнистих плит є:
• Вони пожежобезпечні і не горять, класифікуються в категорії займистості A2 відповідно до EN 13501-1
• Вони стійкі до вологи (для прикладу: при зануренні плити у воду, через дві години вона поглинає 30 відсотків вологи і виділяє вологу після сушіння, зберігаючи свої первісні якості у відношенні твердості)
• Вони служать гарною основою для підвісних полиць і елементів меблів вагою до 50 кг на одне кріплення.
• Вони служать гарною звуко- і теплоізоляцією
• Рівень pH у них такий же, як у шкіри людини, тобто 5,5 pH
• Оскільки вони поглинають і виділяють кімнатну вологу, вони діють як природний саморегулятор вологості.
II. ізоляційні матеріали
Кам’яна вата
Найпоширенішим ізоляційним матеріалом в будинках Marles є кам’яна (базальтова) вата. Ми використовуємо її для утеплення зовнішніх та внутрішніх стін, підлог і дахів, а також для утеплення фасадів в дифузійно- відкритих системах.
Щоб забезпечити оптимальний ефект від цієї ізоляції, в Marles ми використовуємо кам’яну вату категорії якості DP 5 для утеплення зовнішніх стін, а це значить, що ми використовуємо високоякісну кам’яну вату щільністю 50 кг / м³. Щільність волокна визначає механічні властивості і, отже, мету монтажу кам’яної вати, завдяки чому вона також впливає на теплопровідність матеріалу, а також на його вогнетривкість і звукоізоляцію. Для теплового захисту частин будівлі, які більш механічно схильні до дії, таких як фасад, необхідно використовувати кам’яну вату більшої щільності.
Сильно переплетена структура мінеральних волокон пояснює чудову ізоляційну здатність кам’яної вати.
Кам’яна вата – це відмінна теплоізоляція, що володіє багатьма іншими чудовими якостями: вона водовідштовхувальна, паропроникна (дихає), стійка до мікроорганізмів, не має запаху, хімічно нейтральна, стабільна за розмірами, стійка до старіння і не представляє небезпеки для здоров’я.
Перш за все, кам’яна вата отримує високі оцінки за свою вогнетривкість і може бути встановлена в будівлях, які потребують високого рівня пожежної безпеки. Вата виготовлена з вулканічних порід (базальту і діабазу), температура плавлення яких понад 1000 °C, і тому кам’яна вата відноситься до максимально можливої категорії незаймистості (A1).
Однак існують і інші аргументи на користь використання кам’яної вати, зокрема її міцна ізоляція, відносно простий монтаж і широка доступність. Кам’яна вата складається з коротких волокон, які в основному складаються з базальтової і діабазовий породи. Саме ці волокна роблять кам’яну вату більш твердою і здатною формувати компактні плити і листи.
Кам’яна вата виробляється в багатьох формах, розмірах і щільності, що робить її придатною для утеплення всіх вузлів нових будинків. У випадку утеплення зовнішніх стін її використовують у вигляді плит і листів. Виробничий процес, особливо щодо фасадних плит, адаптований до вимог більш сильної теплоізоляції, тому вони мають більшу міцність на розтягнення і щільність.
Целюлоза
Целюлозна ізоляція – це тип ізоляції, який сильно зростає в популярності використання і є сприятливим для навколишнього середовища і людей. Він в основному використовується для утеплення стін, а також для утеплення дахів і дерев’яних стель. Ця ізоляція виробляється зі старих газет з додаванням соснової солі, де зовсім не використовується нова сировина. І газети, і невелика кількість солі нешкідливі для навколишнього середовища і живих істот, що робить роботу з целюлозною ізоляцією набагато приємніше, оскільки целюлозна ізоляція не викликає свербіж або алергію. У той же час, це єдиний ізоляційний матеріал, вироблений за допомогою вторинної переробки, тому для нього не потрібно ніякої нового сировини природного походження.
Демонстрація целюлозної ізоляції, що забезпечує будівництво без теплових містків.
Одним з суттєвих корисних якостей целюлози є також те, що вона має виключно хорошу фазу запізнювання: періоду часу, протягом якого втрати тепла відбуваються в заданому обсязі матеріалу. Фаза запізнювання в разі целюлози становить 11 годин, в той час як в разі кам’яної вати, вона триває лише 6 годин. Це означає, що для проходження тепла через целюлозну ізоляцію потрібно 11 годин, а в разі ізоляції з кам’яної вати лише 6 годин, що робить температуру в приміщенні з целюлозної ізоляцією значно більш стабільною, ніж у випадку утеплення з кам’яної вати. Це означає, що будівля з ізоляцією з целюлози може охолоджуватися взимку і нагріватися влітку значно повільніше, ніж будівля з ізоляцією з кам’яної вати.
Ми можемо додатково навести такі переваги целюлози:
• Менше енергії витрачається на виробництво целюлозної ізоляції, ніж на виробництво інших теплоізоляційних матеріалів.
• Її обробка, збирання і вивезення не завдають шкоди навколишньому середовищу.
• Забезпечує якісний монтаж вузлів будинку без теплових містків
• Вона пожежобезпечна, що означає, що вона не займається при контакті з вогнем. Від впливу вогню поверхня целюлози перетворюється в кірку, яка перешкоджає проникненню кисню як до ізоляції, так і до дерев’яної частини конструкції. Вона відноситься до категорії пожежної безпеки B2.
• Вона здатна поглинати і віддавати водяну пару по всій своїй поверхні і товщині.
Теплоізоляційні плити з деревного волокна
Такі теплоізоляційні плити використовуються в системах Marles EKO і складаються з чистих натуральних дерев’яних волокон. Вони виготовлені з виключно свіжої деревини, яка отримується при проріджуванні соснової деревини, і з доданих трісок, що збираються при рубці деревини. В процесі виробництва дотримуються суворі вимоги лісокористування, що підтверджується сертифікатами незалежної організації FSC® (Forest Stewardship Council). Ніякі сполучні клеї, що містять формальдегід або речовини PMDI, не використовуються у виробництві деревноволокнистих ізоляційних плит. Саме виготовлення вимагає дуже мало енергії, і при виробництві або використанні не відбувається шкідливих випарів або викидів. Суворі вимоги і регулярні перевірки забезпечують високий рівень якості, підтверджений на рівні ЄС знаком якості Natureplus®.
Коли ви приймаєте рішення використовувати теплоізоляційні плити з дерев’яних волокон, ви вибираєте не тільки екологічно чисте будівництво, а й виняткове здоров’я і якість життя в Вашому будинку.
Ізоляція з деревного волокна також забезпечує пожежну безпеку. Хоча деревина і є легкозаймистою, ці плити гарантують найвищий рівень пожежної безпеки без обробки будь-якими сумішами. Саме теплоізоляція з деревного волокна запобігає швидкому горінню в разі пожежі, оскільки його поверхня перетворюється в деревне вугілля, запобігаючи подальшому поширенню вогню. У поєднанні з несучою конструкцією Marles, теплоізоляція з деревноволокнистих плит забезпечує протипожежний захист до REI 90. Це означає, що відкритому вогню буде потрібно 90 хвилин, щоб пройти конструкцію. Ще однією перевагою ізоляції з деревного волокна є те, що вона не виділяє отруйних парів і газів під час пожежі, що є важливим елементом, коли мова йде про порятунок людей.
Дерев’яні фасадні плити з ізоляцією з деревного волокна
Ми використовуємо фасадні плити з ізоляцією з деревного волокна в стінових системах EKO і системах NATURA. Ці плити вже захищені захисним покриттям під час їх виробництва.
Деревноволокнисті теплоізоляційні плити є водовідштовхувальними, диффузійно відкритими і дуже компактними. Через більш високу щільність матеріалу, плити значно менше проникні для тепла, тому вони мають чудові теплоізоляційні властивості як влітку, так і взимку. При збірці з відповідною конструкцією стін, плити забезпечують конструкції захист від вогню до REI 90 (90 хвилин відкритого полум’я).
Київ
вул. Герцена, 6
04050
Години работи